338013-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Energikonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnergikonsulter
BeskrivningDenna upphandling avser att teckna ramavtal för framtida avrop av konsulttjänster inom energiområdet. Huvudsakligen omfattar upphandlingen följande tjänsteområden: - Energideklarationer. - Energikartläggningar. - Utredningar och rådgivning inom energiområdet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122722:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster