338058-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster – Samhällsbetalda resor - Riksfärdtjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSamhällsbetalda resor - Riksfärdtjänst
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av riksfärdtjänst och RIAK. Målet med upphandlingen är att göra det enkelt för Skellefteå kommuns resenärer som är berättigade riksfärdtjänst att boka resor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105203:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79510000 Telefonsvarartjänster, 64214200 Telefonväxeltjänster, 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter, 63710000 Kringtjänster för landtransporter, 63711000 Kringtjänster för järnvägstransporter, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 63730000 Diverse kringtjänster för luftfart