Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fler arbetstillfällen genom affärsutveckling genom företag.
Referensnummer: AMF 139/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98110000 Tjänster tillhandahållna av företags-, yrkes- eller specialistorganisationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär dels att affärsutveckla och stötta små och medelstora tillväxtföretag så att nya arbetstillfällen skapas samt att därefter tillsätta de nya arbetstillfällena med ungdomar från arbetsmarknadsförvaltningens målgrupp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98110000 Tjänster tillhandahållna av företags-, yrkes- eller specialistorganisationer, 98133100 Samhällsförbättringar och stödtjänster till befolkningen, 98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen