See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för träd och buskar, perenner, säsongsväxter och lökar
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för träd och buskar, perenner, säsongsväxter och lökar till Region Gotland. Upphandlingen är uppdelad i fyra anbudsområden/kategorier. Kategori 1 Träd och buskar Kategori 2 Perenner Kategori 3 Säsongsväxter Kategori 4 Blomsterlökar Anbud kan lämnas på en eller flera kategorier och ramavtal tecknas för respektive kategori. Det står anbudsgivaren fritt att lämna anbud för valfritt antal kategorier.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal Träd, buskar och säsongsblommor- Kategori 1 Träd och buskar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94811:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121000 Trädgårdsväxter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03451000 Växter, 03450000 Plantskoleprodukter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtal Träd, buskar och säsongsblommor- Kategori 2 Perenner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94811:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ramavtal Träd, buskar och säsongsblommor- Kategori 3 Säsongsväxter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94811:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ramavtal Träd, buskar och säsongsblommor- Kategori 4 Blomsterlökar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94811:Lot:4