Handhavande, hyra och inköp av trafikavstängningsmaterial för bolag inom Stadsbacken och Sundsvalls Kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34920000 Vägutrustning, 34923000 Vägtrafikledningsutrustning, 34928000 Vägtillbehör, 34970000 Trafikregleringssystem, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 63712700 Trafikkontroll, 71322500 Teknisk konstruktion av trafikanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Handhavande, hyra och inköp av trafikavstängningsmaterial för bolag inom Stadsbacken och Sundsvalls Kommun. Uppskattad inköpsvolym per år beräknas till ca 12 500 000 SEK. Beloppet grundar sig på statistik från år 2020. Ramavtalets takvolym är 62,5 MSEK.