338165-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Suturer och Stapling, Region Norrbotten, 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Suturer och Stapling, Region Norrbotten, 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser suturer, ligaturer, tape, stapling, och övrigt förbrukningsmaterial inom området för leverans till Region Norrbotten. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Intern identifierare: 24/371
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141120 Clips, suturer och ligaturer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000