338170-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Kontorshjälp
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FM-tjänster till Naturvårdsverket
Referensnummer: NV-01673-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79500000 Kontorshjälp
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av helhetstjänst för fastighets- och kontorsservice till Naturvårdsverkets kontor i Stockholm och Östersund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79990000 Diverse företagstjänster, 79992000 Receptionstjänster, 79996000 Företagsadministration, 90919200 Kontorsstädning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av helhetstjänst för fastighets- och kontorsservice till Naturvårdsverkets kontor i Stockholm och Östersund. I uppdraget ingår lokalvård, vaktmästeri, kontorsservice, reception, konferensservice, leverans kaffe, te, vatten och frukt, brandskyddsarbete samt konsulttjänster inom FM.