Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsmiljö
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för tekniska konsulter.
Arkitekter
Del nr: 2
Belysning
Del nr: 3
Bergteknik
Del nr: 4
Besiktning
Del nr: 5
Brand
Del nr: 6
Projektstyrning
Del nr: 7
Dagvatten och hydrogeologi
Del nr: 8
El och hiss
Del nr: 9
Exploateringsstöd, mark och exploatering
Del nr: 10
Fastighets- och markvärdering
Del nr: 11
Gatukostnadsutredningar
Del nr: 12
Geodetisk mätning
Del nr: 13
Geoteknik
Del nr: 14
Kalkylering
Del nr: 15
Konstruktör
Del nr: 16
Kulturmiljö
Del nr: 17
Landskapsarkitekt
Del nr: 18
Miljökonsult hus
Del nr: 19
Miljötekniska utredningar
Del nr: 20
Multidisciplinära uppdrag
Del nr: 21
Naturvärdesinventeringar
Del nr: 22
Plankonsulter
Del nr: 23
Projektledning exploatering
Del nr: 24
Riskutredning och riskanalys
Del nr: 25
Riskanalys vibrations- och bulleralstrande arbeten
Del nr: 26
Trafik
Del nr: 27
VA
Del nr: 28
VVS, styr och sprinkler
Del nr: 29
Vägteknik
Del nr: 30
Säkerhet och risk
Del nr: 31