338226-2021 - ResultatSverige-Spånga: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling konsult för projekteringsledning BIM/kalkyl - Norrvatten NFVP projektet
Referensnummer: 20/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal projekteringsledning för Norrvatten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen