Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skrivare/kopiatorer som tjänst.
Referensnummer: 2.5-2017-5702
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning
II.1.4.
Kort beskrivning
Befintligt avtal för skrivare/kopiatorer löper ut årsskiftet 2017/2018. Ny upphandling krävs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30123000 Kontors- och företagsmaskiner, 79521000 Kopieringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen