338421-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Borrtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster med tillhörande tjänster enligt FFU.
Referensnummer: A 16-075 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
76300000 Borrtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av bl.a. borrtjänster enligt bilagor samt maskintjänster, grävmaskinsarbeten, hjullastartjänster etc. med tillhörande kringtjänster enligt dokument för successivt uttag under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris maskintjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
76300000 Borrtjänster, 45112000 Grävning och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pirs borr
Del nr: 2