338427-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Låssmedstjänster – Mekaniska och elektriska låssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMekaniska och elektriska låssystem
BeskrivningRamavtalet omfattar löpande låssmedstjänster inom beställarens fastighetsbestånd. Arbeten som kan förekomma: Service/underhåll, reparationer och installationer. Ansvar för låsschema och nyckelhantering. I avtalet ingår planerade och oplanerade arbeten. Omfattning av respektive entreprenad redovisas detaljerat i avropsförfrågan. Fastighetsbestånd och lås finns spridda inom Kronobergs län Upphandlingen omfattar följande kategorier • Mekaniska lås • Elektroniska lås.
Intern identifierareKS 2025-00169
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000