Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Styr och Regler, Säter.
Referensnummer: GNU 2017/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser upphandla ramavtal för att tillgodose sina behov av arbeten inom styr och regler.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) entreprenör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51200000 Installation av mät-, kontroll-, test- och navigeringsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen