338478-2017 - ResultatSverige-Kungsör: Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult område B. Geoteknik. Kungsörs KommunTeknik AB.
Referensnummer: 17/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställarna avser att genom denna förfrågan upphandla ramavtal för senare avrop av tekniska konsulter inom område B, Geoteknik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen