338518-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster VVS samt SÖE
Referensnummer: FAST 2022-01218
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter upphandlar ramavtal gällande tekniska konsulttjänster Värme, ventilation, sanitet (VVS) samt styr och övervakning (SÖ) enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen