338570-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Teknisk besiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Oberoende besiktningsman för NKS.
Referensnummer: LS 2016-0795
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett Ramavtal där förnyad konkurrensutsättning kommer att användas för följande produktområde: Oberoende besiktningsman för NKS. För vägledning, har Anbudsgivaren en Uppdragsbeskrivning som härleder kommande Avrop och dess besiktningsfunktioner som kommer efterfrågas vid senare tillfälle.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631300 Teknisk byggnadsinspektion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen