Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att säkra Kriminalvårdens behov av IT-konsulttjänster. Kriminalvården söker, för behovet av IT-konsulter, en nära dialog med en strategisk partner där man kan arbeta proaktivt och därigenom uppnå flexibilitet och utveckling på olika sätt.
Information om upphandlingen.