2. Förfarande
Förfarande
Titel: Administrativa föreskrifter Besiktningstjänster och provningar av maskiner, utrustning och fasta installationer på vattenverken, avloppsreningsverk samt ledningsnät
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för ”Tekniska konsulter – Besiktningstjänster” och omfattar besiktningar och provningar på maskiner, utrustningar och fasta installationer inom beställarens vattenverk, avloppsreningsverk och ledningsnät. Uppdraget omfattar att utföra första besiktning, återkommande besiktningar och revisionsbesiktning av utrustning: lyftutrustningar, ställage, portar, cisterner, tryckkärl och oljepannor/ pannor mm.
Intern identifierare: 26SVOA92
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Administrativa föreskrifter Besiktningstjänster och provningar av maskiner, utrustning och fasta installationer på vattenverken, avloppsreningsverk samt ledningsnät