See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggentreprenader 2025
Beskrivning: Upphandlingen omfattar byggentreprenader såsom ombyggnader samt mindre reparation/service- och underhållsarbeten. Arbete ska utföras i av Beställaren förhyrda lokaler. Upphandlingen omfattar arbete inom följande områden: • Bygg och snickeri • Måleri • Golv- och plattsättning • El • VVS • Ventilation • Styr och övervakning
Intern identifierare: FTV 2412-0524
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälso- och socialvård, krematorier och offentliga toaletter
Ytterligare klassificering (cpv): 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000