Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fluorescence microscope och Anoxic station
Referensnummer: FS 2.1.2-90-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder Ert företag att delta i upphandling av ett (1) Fluorescence microscope och en (1) Anoxic station.
Upphandling består av två delar:
Fluorescence microscopeAnoxic stationDet innebär att anbudsgivaren kan välja att lämna anbud för en eller båda delarna. Delarna kommer utvärderas var för sig.
En leverantör kommer att antas för respektive del i enlighet med utvärderingsmodellen.
Frågor gällande denna upphandling ställs samt besvaras via e-Avrops funktion "Ställ en fråga".
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fluorescence microscope
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 38515000 Fluorescens- och polarisationsmikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattar ett (1) Fluorescence microscope och en (1) Anoxic station i enligt med kravspecifikationen samt övriga upphandlingsdokument.
Anoxic station
Del nr: 2