338775-2021 - PlaneringSverige-Gävle: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing - Operationsrobot
Referensnummer: RS 2021/1373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg bjuder in leverantörer till hearing avseende information om på marknaden förekommande operationsrobotar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33162100 Utrustning för operationssalar, 33162200 Operationsinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Annonsen avser en inbjudan till hearing.