Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferiavtal livsmedel-små enheter
Referensnummer: KS 229-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen annonser sitt behov av livsmedel i form av små förpackningar/hushållsförpackningar. Önskan är att få en leverantör som kan ombesörja webborder samt leverans samt att de lokala butikerna lämnar anbud för kommunens behov av att göra pedagogiska inköp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skafferiavtal för livsmedel- små enheter/ Hallstahammars kommun
Del nr: Webborder med leverans
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03222000 Frukt och nötter, 15500000 Mejeriprodukter, 15811000 Brödprodukter, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 33764000 Pappersservetter, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunen annonser sitt behov av livsmedel i form av små förpackningar/hushållsförpackningar. Önskan är att få en leverantör som kan ombesörja webborder samt leverans samt att de lokala butikerna lämnar anbud för kommunens behov av att göra pedagogiska inköp