Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fabric for Daily Uniform
Referensnummer: 936-A623.606/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Fabric for daily uniform.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19200000 Textilier och tillhörande varor, 19260000 Tyg