338850-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – 2025 Personlyftar, Region
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2025 Personlyftar, Region
BeskrivningUpphandlingen avser avtal på personlyftar och lyftselar för leverans till Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen, Region Västerbotten samt tillhörande kommuner. Följande produktgrupper omfattas av upphandlingen. 1. Mobillyft Standard Högre användarvikt 2. Stationär lyft Nymontage 3. Stationär lyft Komplettering 4. Fristående lyftsystem 5. Mobil stålyft 6. Lyftselar Bassele Hygiensele Amputationssele Hel sele Skalsele Stå/gå sele/väst Ståskalssele
Intern identifierare25/53
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000