Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultjänster och beställarstöd vid asfaltsbeläggningar och anläggningsarbeten
Referensnummer: 2023-00094
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsulttjänster och beställarstöd vid upphandling och genomförande av ramavtal för asfaltsbeläggningar och anläggningsarbeten enligt upphandlingsdokument med bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen