338925-2016 - ResultatSverige-Västerås: Marksanering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Saneringsentreprenader Mark och Byggnader.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kod SE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Västerås stad. Ramavtal avseende marksanering samt sanering av byggnader.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45112340 Marksanering, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90920000 Sanering av anläggningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.