Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Masterdataprojekt
Referensnummer: 2021/0501
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en RFI (förfrågan om information inför upphandling) för en IT-lösning för att tillhandahålla kommungemensamt grundläggande data, initialt rörande person och organisation, s.k. masterdata, för kommunens olika IT-system.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48610000 Databassystem, 48614000 Datainsamlingssystem, 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är inte en upphandling utan ett led i en informationsinsamling inför en anskaffning/upphandling. RFI-svaren är inte kvalificerande för en kommande upphandling, utan syftet är att ta fram ett transparent och komplett upphandlingsunderlag som vi planerar att gå ut med under våren 2022.
Information framgår av bifogade dokument