338991-2023 - ResultatSverige-Huddinge: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsreparationer
Referensnummer: 2023/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen är reparationer av samtliga fordon, påbyggnader och tillbehör som ej omfattas av serviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50111000 Skötsel, reparation och underhåll av bilpark, 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50112100 Reparation av bilar, 50112110 Karossreparationer, 50112111 Plåtskadereparationer, 50114000 Reparation och underhåll av lastbilar, 50114100 Reparation av lastbilar, 50116100 Reparation av elsystem, 50116200 Reparation och underhåll av fordonsbromsar och bromsdelar, 50116300 Reparation och underhåll av växellådor till fordon, 50116400 Reparation och underhåll av transmission för fordon, 50116600 Reparation och underhåll av startmotorer, 50222000 Reparation och underhåll av vagnpark, 50222100 Reparation och underhåll av stötdämpare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen