339011-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdstjänster – Växter och dekorationer, platsaktivering och evenemang
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVäxter och dekorationer, platsaktivering och evenemang
BeskrivningRamavtalet omfattar huvudsakligen odling och inköp av växtmaterial, plantering och skötsel av växter och träd i urnor, planteringsramar och trädlådor samt andra typer av dekorationer.
Intern identifierareT2026-01428
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVäxter och dekorationer, platsaktivering och evenemang