2. Förfarande
Förfarande
Titel: HR-system
Beskrivning: Upphandlingens inriktning är en enhetlig systemlösning för HR-system i syfte att effektivisera kommunens processer samt underlätta för användarna ute i kommunen. Syftet är att uppnå ett modernt HR-system som kan stödjer kommunens medarbetare i dess dagliga arbete.
Intern identifierare: KS 2024/82
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000