2. Förfarande
Förfarande
Titel: RV 56 Sala-Heby 2+1 väg, V01802, Produktion. #7113
Beskrivning: RV 56 Sala - Heby anläggande av 2+1 väg samt GC-väg och cirkulation på sträckan
Intern identifierare: KOM-407129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233120 Vägbygge
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: RV56 Sala-Heby 2+1 väg, V01802, Produktion
Beskrivning: RV56 Sala - Heby anläggande av 2+1 väg samt gc-väg på sträckan
Intern identifierare: RV56 Sala-Heby 2+1 väg, V01802, Produktion