2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kateterablation av hjärtarytmier Ablationer
Beskrivning: Uppdraget avser kateterablation av hjärtarytmier för patienter 18 år och äldre. Uppdraget omfattar kateterburen behandling av färdigutredda patienter där beslut om behandling föreligger. Leverantören ska kunna ta emot patienter i ASA-klass 1–2 för kateterburen ablation.
Intern identifierare: OSN 2025-00044
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enl kap 19
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85121231 Hjärtsjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000