See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: El-arbeten 2025-2026 / Larm och passersystem inkl. material
Beskrivning: Avser de upphandlande myndigheternas samlade behov av el-arbeten / Larm och Passersystem inkl. material. Avropsberättigade: Trollhättans Stad Trollhättan Energi AB Trollhättan Energi Elnät AB Kraftstaden Fastigheter AB Propellern Fastighetsförvaltning Trollhättan AB AB Eidar Trollhättans Bostadsbolag Vänersborg Kommun Kunskapsförbundet Väst
Intern identifierare: 2024/1350
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625200 Brandlarmssystem, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45315100 Eltekniska installationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 2024-1350
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav (1)
Intern identifierare: 2024/1350.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: Övergripande frågor-ska besvaras av anbudsgivaren
Intern identifierare: 2024/1350..
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Industrielektriker, Automationsingenjör