2. Förfarande
Förfarande
Titel: Termisk sanering - Färgaren
Beskrivning: Entreprenaden omfattar schakt, hantering och rening av länsvatten, borttransport av förorenade massor till extern mottagningsanläggning. Entreprenaden omfattar även återfyllning och återställning av saneringsområdet efter genomförd termisk in situ sanering.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101664:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45112340 Marksanering, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster