2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skelettröntgenutrustning med genomlysningsfunktion
Beskrivning: Anbudet ska avse: En (1) fast monterad takhängd skelettröntgenutrustning med genomlysning med minst 30 pulser/sek på röntgenavdelningen Östersunds sjukhus. Denna ska levereras med: * 1 trådlös detektor med maximal storlek 28x35 cm * 1 trådlös detektor med minimal storlek 35x43 cm * 1 detektor med genomlysningsfunktion med minimal storlek 42x43 cm Anbudet kan avse antingen en uppgradering av befintlig utrustning Mediel Adora DRi eller en helt ny utrustning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108719:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning