Officiellt namn: Burlövs kommun Postadress: Box 53 Ort: Arlöv Postnummer: SE-232 21 Land: Sverige Att: Claes Linderoth E-post:claes.linderoth@affarsconcept.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av naturgasleverans.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Burlöv.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Beställaren använder naturgas för uppvärmning av Beställarens fastigheter samt varmvatten. Leveransen avser naturgas och/eller biogas. Beställaren ska ges möjlighet att köpa valfria %- delar natur- eller biogas.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09123000 Naturgas, 09120000 Gasformiga bränslen
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.