Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kabinett och diskdesinfektor till steriltekniska enheten på centrallasarett i Växjö
Referensnummer: 20RGK1881
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg avser med denna upphandling köpa en (1) st. kabinettdiskdesinfektor och en (1) diskdesinfektor med tillhörande tillbehör samt tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33191100 Steriliseringsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen