339246-2016 - ResultatSverige-Örebro: Diverse byggmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träslöjdsmaterial och slöjdvirke.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal gällande träslöjdsmaterial till skolor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44190000 Diverse byggmaterial, 03410000 Trä, 03419000 Virke, 24910000 Lim, 37800000 Hantverks- och konstmateriel, 39224200 Borstar, 44510000 Verktyg, 44523000 Gångjärn, armatur och beslag, 44531100 Träskruv
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.