339251-2016 - ResultatSverige-Laholm: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – frukt/grönt/rotfrukter, konsumtionsmjölk, sylt/marmelad, ägg, kaffe.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
En kombination av ovanstående
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Laholm.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Laholm och Hylte kommuners behov av frukt/grönt, konsumtionsmjölk, sylt/marmelad, ägg, kaffe.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 03142500 Ägg, 03212100 Potatis, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03222000 Frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15332200 Sylt och marmelader, fruktgeléer, frukt- eller nötpuré och -massa, 15332230 Marmelader, 15500000 Mejeriprodukter, 15511000 Mjölk, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861000 Kaffe
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.