33928-2017 - ÄndringSverige-Visby: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Skötsel.
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar yttre skötsel av hårda ytor, gräsytor och planteringar. Även snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning ingår. Entreprenaden är uppdelad i följande områden:
Anbudsområde 1 – Fårösund, Lärbro;
Anbudsområde 2 – Slite;
Anbudsområde 3 – Tingstäde, Väskinde;
Anbudsområde 4 – Hemse;
Anbudsområde 5 – Stånga, När;
Anbudsområde 6 – Havdhem, Burgsvik.
Anbudsgivare kan lämna anbud i ett eller flera anbudsområden.
Visning sker under veckorna 6 och 7.