339298-2022 - ResultatSverige-Borås: Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonreservdelar och hydraulik
Referensnummer: 2021-00038IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Borås Stad avser upphandla Fordonreservdelar (där utbildning och material även innefattas) samt hydraulik. Upphandlingen kommer att delas upp i 2 delar.
Sortimentet ska bland annat bestå av produkter som exempelvis bromsbelägg, givare, luftbälgar, batterier, olja på bulk, däckmaskiner, bildiagnostik, utbildning i faktureringsprogram.
Produkterna ska vara av god kvalitet och motsvara originaldelar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09211000 Smörjoljor och smörjmedel, 31422000 Batterienheter, 34322000 Bromsar och bromsdetaljer, 34322300 Bromsbelägg, 34322400 Bromsklossar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen