Officiellt namn: Stockholms läns landsting Nationellt registreringsnummer: 232100-0016 Postadress: Box 22550 Ort: Stockholm Postnummer: SE-104 22 Land: Sverige Att: Peter Losman E-post:peter.losman@sll.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Koboltutrustning till NKS.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Koboltutrustning till strålbehandlingsverksamheten med tillhörande tjänster såsom leverans, installation, idrifttagning, utbildning m.m.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 3 000 000 SEK
exkl. moms