2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresmaskiner
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som innefattar hyra av maskiner, handverktyg m.m.
Intern identifierare: TF2023/899
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 34928200 Stängsel, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten, 44212310 Byggnadsställning, 44613800 Avfallscontainrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000