339407-2023 - ÄndringSverige-Solna: Läkemedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dosdispenserade läkemedel
Referensnummer: 2.2-1926-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Dosdispensering av läkemedel till ungdomar och klienter på Statens institutionsstyrelse