339427-2022 - ResultatSverige-Kungshamn: Personbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS personbilar för kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs och Tanum
Referensnummer: KA 2020/1175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av dynamiskt inköpssystem (DIS) personbilar för kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs och Tanums kommun.
Avrop kommer ske löpande under avtalstiden som DIS är öppen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34111000 Herrgårdsvagnar och bilar av sedanmodell, 34111100 Herrgårdsvagnar, 34111200 Bilar av sedanmodell, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon, 34114000 Specialfordon, 34115000 Andra personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34131000 Pickupper, 34136100 Lätta skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen