339447-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telekommunikationstjänster – Byggnation och tillhandahållande av fiberkabel mellan två fiberföreningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggnation och tillhandahållande av fiberkabel mellan två fiberföreningar
BeskrivningUpphandlingen avser att hitta en leverantör för byggande och tillhandahållande av fiberkabel för sammanbindning av Tegneby fiberförening och Mittorust fiberförening i Orust kommun. Projektet utförs med stöd från Västra Götalandsregionen (VGR) och Orust kommun.
Intern identifierareDnr. 30-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar, 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 72400000 Internettjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000