Instrument till immunhisto/cytokemiska och molekylärpatologiska analyser
Referensnummer: 2020-O000572
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser anskaffning av sju (7) instrument till immunhisto/cytokemiska och molekylärpatologiska analyser med tillhörande reagensavtal för Klinisk genetik och patologi samt option på upp till två (2) instrument för fri placering inom Region Skåne.