Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogstjänster avverkning.
Referensnummer: KLF 2017/1013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Skogstjänster avverkning, med skördare och skotare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skogstjänster avverkning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen