Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Meddelande om frivillig förhandsinsyn; tilläggsköp av Abbott Medical Sweden AB
Referensnummer: 23/217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Norrbotten beslutar att anta Abbott Medical Sweden AB som leverantör av utrustning för intravaskulär kranskärlsdiagnostik med Optical Coherence Tomography (OCT).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen