339558-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Datorrelaterad utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datortillbehör och användarnära IT-produkter
Referensnummer: Ä 2021-4945
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket önskar nu upphandla en kundanpassad webbutik för inköp av datortillbehör och användarnära IT-produkter. Upphandlingen omfattar en kundanpassad webbutik med ett brett och djupt sortiment av efterfrågade produkter/produktkategorier. Det är viktigt att sortimentet är aktuellt och modernt.
Syftet är att förenkla och effektivisera myndighetens inköp av datortillbehör och användarnära IT-produkter.